PŘÍSTROJOVÁ LYMFATICKÁ MASÁŽ

S RUČNÍM PROMASÍROVÁNÍM UZLINEK

 

Lymfatický systém tvoří důmyslnou síť cév, podobnou systému krevnímu, ale na rozdíl od něj nemá žádnou pumpu. Proto je třeba jej aktivovat!

Při dlouhodobě trvajícím stresu reaguje organismus velkým vyčerpáním. Imunitní systém slábne a dochází k různým onemocněním. Relaxace jak aktivní, tak pasivní je velice vhodná, když se chceme cítit lépe. V dnešní hektické době jsou typickým příkladem toho, že lymfatický systém špatně funguje, například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy.

Podpořte vyplavování toxinů a škodlivin lymfatickou masáží. Samozřejmě najdeme velké množství dalších pozitivních účinků, například: zrychlení metabolismu, odvodnění, zpevnění podkoží, zpomalení procesu stárnutí pleti, zmírnění otoků, prevenci celulitidy a mnoho dalších.

Naprosto nezbytné je před lymfatickou masáží rozmasírovat hlavní mízní uzliny, což je jedna z věcí, na které klademe u nás velký důraz.

Nejefektivnější pro dlouhodobější aktivaci lymfatického systému je kombinace ruční a přístrojové lymfatické masáže. Ačkoliv u přístrojové lymfy jdete pouze na nohy, tak dojde k rozproudění lymfy v celém těle.

Doporučujeme absolvovat kůru alespoň deseti ošetření a ze začátku docházet ideálně 2 - 3x týdně. Velmi důležité, když chodíte na lymfatickou masáž je zvýšit pitný režim o 0,5l, hlavně proto, aby se z těla dostaly všechny toxiny a škodliviny.

Lymfatická masáž je vhodná pro každého, tedy ženy i muže jakéhokoliv věku. Samozřejmě ale existují KONTRAINDIKACE, kdy lymfatickou masáž neprovádíme:

KONTRAINDIKACE: záněty, rakovina, cukrovka, vážná onemocnění ledvin nebo jater, hyperfunkce štítné žlázy, hypertenze, cévní poruchy, těhotenství, zelený oční zákal, po požití alkoholu, při užívání léku varfarin, kardiostimulátor, srdeční onemocnění, kožní onemocnění.

 

Zpět