Používáme přístroj ANTHELIA od francouzské společnosti Eurofeedback, která je držitelem 15 světových patentů a je světovou jedinečnou firmou v oblasti depilace.

IPL má bohaté využití

 • trvalá epilace tmavých, světlých i šedivých chloupků
 • odstranění žilek na obličeji i těle 
 • odstranění pigmentací
 • omlazení pleti – fotorejuvenace
 • jizvy strie
 • akné

Na čem je založeno ošetření IPL?

Záblesk světla o velké intenzitě proniká kůží a přednostně se zachytává v pigmentu kůže a cibulkách chloupků. Účinkem tzv. selektivní fototermolýzy dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikulu nebo odstranění nežádoucí pigmentace. Díky možnosti optimálního nastavení parametrů záblesku nedochází k popálení kůže. V průběhu několik sezení lze dosáhnout trvalého odstranění kosmetické vady nebo chloupku.

Kontraindikace

 • těhotenství
 • vysoký krevní tlak
 • extrémně tmavá, opálená pleť nebo při čerstvém opálení
 • dermatologické problémy (s výjimkou akné)
 • poruchy srázlivosti krve
 • otevřené rány
 • epilepsie
 • rakovina či jizva po karcinomu
 • léčené kardiovaskulární choroby
 • kardiostimulátor
 • užívání léků způsobující fotocitlivost

Ošetření se nedělá přímo na: vystouplá mateřská znaménka, nádorky, tetováž a permanentní make-up (aby se neodstranily). 14dní před ošetřením zákaz: opalování, používání fotosenzitivních léků ( léků, krémů, bylin u kterých Vám doktor zakáže na sluníčko), antibiotik, používání exfoliačních krémů – AHA kyselin – s výjimkou redPEEL a BIOredPEEL peelingů - určených k IPL ošetření.

Popis jednotlivých ošetření:

 • FOTOEPILACE - trvalá redukce nežádoucích chloupků. Přístrojem Athelia dokážeme odstranit všechny typy chloupků, světlé i šedivé, světový patent. Při ošetření se využívá účinek krátkodobého intenzivního tepelného šoku.Světelný paprsek zachytí melanin (barvivo v chloupcích) a po chloupku se přenese do vlasového folikulu, který tímto způsobem atrofuje. Vzhledem k tomu, že růst chloupku prochází několika stádii, je nutné fotoepilace opakovat 3krát až 6krát po měsíčním intervalu.
 • FOTOREJUVENACE - omlazení pleti, neboli žehlička na tvář, krk i dekolt. Při ošetření dochází k okamžitému smrštění makromolekuly kolagenu v hlubší struktuře kůže v důsledku toho se kolagenní vlákna napnou a následně se začnou vytvářet nový kvalitnější kolagen a elastin. Kůže se zpevní, vrásky se vyhladí o 40-60%. Touto metodou se dále odstraní či zesvětlí pigmentace, stařecké skvrny a jemné červené žilky, stáhnou se póry asi o 60%. Konečný výsledek vidíme cca po 21 dnech. Celkově pleť omládne a tento stav vydrží minimálně 2roky. Terapie se skládá ze 3 až 8 ošetření (v závislosti na věku a stavu pokožky) jednou za měsíc. Doporučujeme pro ženy i muže po 30roku, při předčasných vráskách je možné i dříve.
 • ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN - vysoká účinnost se dosahuje zvláště u tmavých skvrn. Výborné výsledky již po prvním ošetření. Ihned po ošetření může pigmentová skvrna výrazně ztmavnout. Na ošetřovaném místě se vytvoří jemné stroupky, vypadají jako zvýrazněná pigmentace a samy se během 1-2 týdnů postupně sloupnou. Stroupky neodstraňovat!!! Mohlo by dojít k slabé jizvičce, která by se časem znormalizovala. Tento typ ošetření se neprovádí v letním období. Nikdy nesmí být ošetřována mateřská znaménka. Obvykle se provádí 2 – 4 ošetření. Nejdříve po 4 týdnech.
 • AKNÉ - při ošetření dojde k tepelnému zničení bakterií akné a silně se podpoří hojení. Po této kúře se pleť vyhladí a zjemní se i jizvičky, které akné doprovázely. Výsledky jsou viditelné hned po prvním ošetření, ale pro trvalejší efekt je potřeba terapii opakovat, je doporučeno 1krát týdně po dobu 4- 6 týdnů. Tímto ošetřením se ale neodstraní příčina akné, ale pouze následek. Je proto nutné o pleť i nadále odborně pečovat.
 • JIZVY A STRIE - při ošetření dochází k hloubkové regeneraci pokožky. Nelze zaručit úplné zmizení jizvy, ale lze dosáhnout velmi uspokojivých výsledků. jak u mladých, tak u starých jizev a strií. Ošetření se provádí jednou za měsíc. Počet ošetření 3 – 5, nejdříve po 4 týdnech. Při ošetření dochází k regeneraci pleti zevnitř na povrch, vytváří se nová kolagenová vlákna a zpevnění kůže. Všechny typy jizev reagují dobře na tento typ ošetření.

   

 • ODSTRANĚNÍ ROZŠÍŘENÝCH ŽILEK - v žilkách vlivem tepla dojde ke smrštění kolagenových vláken v cévní stěně, žilka odumírá a během 7 – 10 dnů se vstřebá. Počet ošetření závisí na velikosti plochy a hustoty žilek. Ošetření se provádí jednou za 4 týdny. Celkem cca 2 -4 ošetření. Počet ošetření závisí na velikosti plochy a hustoty žilek, ošetření každé 4 týdny . Může nastat jemné začervenání, otok ojediněle puchýřek. Žilka ze začátku může vypadat plasticky, nebo ztmavnout, po obvodu zčervenat. Během 24 – 48 hod. jemně ztmavne, Někdy může vzniknout stroupek, který se během 2 – 3 dní odloupne. Stroupek neodstraňovat!!! Po prvním ošetření není výsledek výrazný, po druhém a dalším je výsledek hodně znatelný.

JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ IPL?

Ošetření provádí odborně vyškolený personál. Oči klienta jsou chráněny ochrannými brýlemi. Na ošetřované místo je nanesen speciální gel, který je nutný k přenosu světla a k ochlazování ošetřované oblasti. Optický aplikátor se přitlačí na ošetřované místo a vystřelí světelný záblesk. V té chvíli klient pocítí mírné štípnutí, teplo. Po ošetření se dostaví pocit mírného pálení.
PO OŠETŘENÍ mohou nastat reakce kůže: lehké zčervenání, jemný otok pórů, skvrnky, pocit lehkého pálení, jako po spálení od sluníčka - tento pocit přetrvává 2 – 24 hod. výjimečně až 72 hod. U hyperpigmentace jemné stroupky. Mohou vzniknout změny pigmentace – při vzniku puchýřků a stroupků a špatným zacházením s nimi. Všechny komplikace jsou přechodné, sami vymizí během 3 – 12 měsíců.

JAK PEČOVAT A STARAT SE O POKOŽKU PO OŠETŘENÍ IPL

 1. chraňte ošetřená místa alespoň dva týdny po výkonu před opalováním a soláriem, v létě používejte alespoň krém s 50 faktor
 2. 1 týden se nekoupejte v horké lázni, nenavštěvujte saunu, po koupeli netřete kůži
 3. ošetřená místa neškrábejte!!! Nepoužívejte peeling, lufu. Pokožka je citlivá a je riziko průniku bakterií.
 4. Na ošetřená místa můžete použít kosmetiku po ošetření IPL, zklidní pokožku a zabrání, nebo alespoň zmírní reakce na kůži
 5. Podrážděné místa můžete chladit – dojde ke zklidnění

CO SE STANE PO OŠETŘENÍ IPL - EPILACI?

Chloupky na ošetřeném místě vypadají až po několika dnech, když už zničený prostor vlasových pochev, které se nacházejí asi 1 až 5 milimetrů pod kůží, nenabízí oporu. Na ošetřeném místě nicméně dorůstají další chloupky, které se nacházejí nejprve v telogenní klidové fázi (třetí fázi růstového cyklu chlupu těsně před vypadnutím) a teprve poté postupně přecházejí do anagenní růstové fáze.

JAKÁ PRAVIDLA SE MUSÍ DODRŽOVAT?

Odstraňování nežádoucího ochlupení přístrojem Anthelia® je v zásadě šetrné a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50).

DO JAKÉ MÍRY JE REDUKCE OCHLUPENÍ TRVALÁ?

Po dobře provedeném ošetření přístrojem Anthelia® by se mělo odstranit až 100 % chloupků. Ošetřením tímto přístrojem jsou chloupky proto opravdu trvale odstraněny, protože byly zničeny kmenové buňky kořínků, z nichž už nemohou vyrůstat žádné chloupky. To lze dokázat z histologického hlediska (v průřezu kůží). Máme k dispozici kontrolované vědecké studie pro dobu následného sledování v délce několika let.

JAKÉ JSOU S TÍMTO PŘÍSTROJEM ZKUŠENOSTI?

Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla, má v oblasti fotoepilace v Evropě a na celém světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimo jiné je držitelem 17 celosvětových patentů v oblasti IPL. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky.